Telefon z číny-sim karta

Pokud potřebujete poradit ohledně nakupování, tak toto je to správné místo.

Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod Marty » sob 13. zář 2014 9:17:20

Dobrý den,
uvažuji že bych si koupil nějaký telefon z číny/usa mají pěknou výbavu za rozumnou cenu, samozřejmě znám všelijaké problémy od zasekaného OS až po nefunkční telefon a následná těžká až nemožná reklamace, každopádně bych tohle riziko rád skusil, každopádně k otázce: když si koupim telefon z číny/usa půjde mi tam simkarta od českého operátora ?
Marty
Návštěvník
Návštěvník
 
Body na uctu: Zamceno

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod ZZCN » sob 13. zář 2014 11:48:15

Ano, SIM karta bude fungovat (sám teď vlastním čínský THL T5S a vše funguje naprosto bez problémů).
Problémy které popisujete se dnes týkají pouze malé části čínských telefonů a pokud si vyberete mobil některé z větších značek (jako například THL) tak žádné problémy mít velmi pravděpodobně nebudete a současně bude kolem daného mobilu i nějaké poměrně velká komunita uživatelů.

V případě dalších dotazů se klidně ptejte, rád odpovím (rukami mi prošlo několik čínských mobilů tak bych mohl být schopen poradit i při výběru ;-) )
Uživatelský avatar
ZZCN
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 16. srp 2014 17:58:24
Body na uctu: 599.71
Karma: 0

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod Marty » sob 13. zář 2014 17:57:27

Tak teda mám ještě 1 otázečku, kolik bude tak asi stát zásilka (v tomto případě telefon) z číny, i když si vyberu obchod s ''free shipping'' ? Je mi jasné že se bude muset platit clo atd... :(
Marty
Návštěvník
Návštěvník
 
Body na uctu: Zamceno

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod ZZCN » sob 13. zář 2014 20:38:43

pokud je cena zboží do 150 EUR tak se clo neplatí, platí se "pouze" DPH které je 21% a poplatek poště za zastupování v celní řízení (tomuto se můžete vyhnout tak, že se nenecháte zastupovat poštou a vše si vybavíte osobně v Praze) a i v případě nákupu nad 150 EUR je množství zboží osvobozeno od cla nebo je clo pouze v jednotkách procent (toto je všechno, i když hodně nepřehledně, napsáno na stránkách celní správy).

Takže celková cena by ve Vašem případě měla být: cena mobilu + 21% z ceny mobilu + 180Kč
Uživatelský avatar
ZZCN
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 16. srp 2014 17:58:24
Body na uctu: 599.71
Karma: 0

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod Marty » pát 19. zář 2014 14:52:29

Jo a zapoměl jsem se zeptat,
jak to je s nabíječkou ? Předpokládam že v Asii mají jinou nabíječku/zásuvku než tu Evropskou.
Marty
Návštěvník
Návštěvník
 
Body na uctu: Zamceno

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod ZZCN » pát 19. zář 2014 16:21:31

U těch větších/známějších značek mobilů bývá přibalena nabíječka podle toho do které části světa tento mobil obchodník posílá, případně obchodník přibalí k nabíječce adaptér a jen vyjímečně se stane, že nabíječka je jiná než zákazník potřebuje (v takovém případě není problém dokoupit u nás za pár korun adaptér ;-) ).
V podstatě všechny mobily se ale již dají nabíjet pomocí USB, takže "v nejhorším" případě jej můžete nabíjet tímto způsobem :-)
Uživatelský avatar
ZZCN
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 16. srp 2014 17:58:24
Body na uctu: 599.71
Karma: 0

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod Marty » pát 26. zář 2014 18:42:34

Tak jsem si vybral tento telefon: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-Jiayu-G5S-MTK6592-Octa-Core-2-0Ghz-GPS-2GB-RAM-5-0-1920x1080/2032249524.html
Takže budu u tohohle telefonu platit 141.38 nebo 153.47 dolarů ?
A poštovné (tedy clo a DPH) se strhne z účtu a nebo to budu muset zaplatit hotově ? :)
Omlouvám se za tolik otázek ale chci mít ve všem jasno. :)
Marty
Návštěvník
Návštěvník
 
Body na uctu: Zamceno

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod ZZCN » pát 26. zář 2014 20:55:00

Cena (141.38 až 153.47 USD) závisí od toho jakou přesnou konfiguraci mobilu zvolíte (například standard + bílá barva stojí 141.38 USD a standard + 16GB karta v černé barvě 153.47 USD)

DPH a poplatek poště zaplatíte hotově při převzetí zásilky (když telefon dorazí do ČR tak Vám pošta pošle dopis se všemi potřebnými informacemi)

ale asi bych na Vašem místě koupil ten telefon od prodejce s více kladnými komentáři, například zde: http://www.aliexpress.com/item/Original ... 07799.html
(prodejce na kterého jste poslal odkaz Vy má pouze jedno hodnocení a i když je kladné tak je to hodně málo a za případné problémy ten jeden nebo dva ušetřené dolary myslím nestojí :-) )

V případě dalších nejasností se klidně ptejte ;)
Uživatelský avatar
ZZCN
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 16. srp 2014 17:58:24
Body na uctu: 599.71
Karma: 0

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod Marty » pát 26. zář 2014 22:43:51

Pak mě ještě hodně zaujali padělky telefonů, dejme tomu Samsung Galaxy s5 ale když už jsem nějaký našel tak to byla s5 bez loga Samsung, Vy nevíte jestli by se někde dal sehnat padělek s logem ?:D
Marty
Návštěvník
Návštěvník
 
Body na uctu: Zamceno

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod ZZCN » sob 27. zář 2014 10:02:08

Kupovat padělek bych asi nedoporučoval, celníci ho mohou zabavit a zlikvidovat.
Myslím si, že není zrovna rozumné tohle riskovat jenom proto abyste měl mobil co vypadá jako Samsung Galaxy S5 (i kdyby neměl logo Samsung ale vypadat přesně jak vypadá Samsung Galaxy S5 tak ho mohou celníci zabavit :? )

Tedy spousta zásilek s padělky mobilů samozřejmě celnicí bez potíží projde, ale osobně bych to neriskoval.

Číňané už od výroby padělků mobilů s původními logy ustupují a tedy takovy padělek sehnat je dnes vcelku problém.
Uživatelský avatar
ZZCN
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 16. srp 2014 17:58:24
Body na uctu: 599.71
Karma: 0

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod Don » ned 23. lis 2014 13:32:47

Tento dotaz spíš patří do nějakého fóra o telefonech, ale snad se to dozvím i tady. Měl bych zájem koupit telefon Jiayu G5S
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 47679.html
Jsem už starší ročník a neumím anglicky. Bude podporovat tento telefon češtinu, nebo mi ji někdo v ČR nainstaluje ?
Don
Nováček
Nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18. srp 2014 19:45:22
Body na uctu: 49.37
Karma: 0

Re: Telefon z číny-sim karta

Příspěvekod ZZCN » ned 23. lis 2014 16:49:50

Čeština v popisu produktu sice není, ale podle obrázků uvedených níže by tam být měla a v případě čínských mobilů mají většinou pravdu obrázky a né popisy, které jsou často nekompletní.
Takže na 99% tam čeština je (bude ji samozřejmě nutné přepnout v nastavení), pro jistotu se ale můžete zeptat prodejce (jelikož píšete, že s angličtinou nejste moc kamarád, tak tento dodaz prodejci v případě zájmu klidně položím místo Vás ;-) )
Uživatelský avatar
ZZCN
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 16. srp 2014 17:58:24
Body na uctu: 599.71
Karma: 0


Odpovedet

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Citovat vybrane
Ověřovací kód
Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl.
 

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron