Aliex., zboží nedošlo, vrátili peníz, ale celnice se ozvala

Pokud potřebujete poradit ohledně nakupování, tak toto je to správné místo.

Aliex., zboží nedošlo, vrátili peníz, ale celnice se ozvala

Příspěvekod jouda » úte 30. pro 2014 19:49:53

Dobrý den,

rád bych vás poprosil o radu jaké jsou možnosti jak dál postupovat.

Koupil jsem mobil na Aliexpress (cca 90 dolarů) a zboží nedošlo ve lhůtě beze zmínky kde je, tak vrátili peníze a objednávka je finished.
Ale po vánocích došlo s křížkem po funuse doporučené psaní se zadržovacími papíry ať doložím cenu a vyplním plnou moc poště atd. U zboží je navíc na místo telefonu napsáno v popisu chybně že je to mp3.

Mám několik otázek:

1) Hrozí mi z toho teď něco, když už je objednávka dořešena ale zboží přece došlo na celnici a já převzal ten doporučenej dopis a nic nikam nedoložím a nepřevezmu to?

2) Hrozí mi z toho teď něco, když už je objednávka dořešena ale zboží přece došlo na celnici a já převzal ten doporučenej dopis a převezmu to buď se zaplacením DPH nebo bez něj? Dozví se aliexpress a prodejce že to ztracené zboží za které mi vrátili již prachy a mají ho za ztracené, nakonec přece dorazilo a já ho převzal? Není to úplně morálně způsobilé řešení, ale zajímalo by mě jaké mám nyní možnosti.

Předem děkuji za každou reakci

jouda
jouda
Nováček
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. pro 2014 19:38:08
Body na uctu: 84.80
Karma: 0

Re: Aliex., zboží nedošlo, vrátili peníz, ale celnice se ozv

Příspěvekod ZZCN » úte 30. pro 2014 21:52:45

Chybný popis u zboží je tam proto, že si prodejce myslel, že tím možná přesvědčí celníky, že to má menší cenu aby se nemuselo platit DPH (tento trik už ale dlouho nefunguje, jen ti prodejci to asi neví... :D ).

1) Pokud zboží nepřevezmete (nedoložíte potřebné doklady, případně oznámíte, že o tento balík nemáte zájem - samozřejmě s vysvětlením celé situace), tak by se nemělo nic stát (pouze se pravděpodobně vrátí prodejci)
2) Jde o to jakým způsobem to prodejce poslal, ale v případě těchto dražších věcí má prodejce většinou možnost zásilku sledovat, takže by se to asi dozvěděl.

Na Vašem místě bych ale postupoval asi takovýmto způsobem:
Nejprve bych kontaktoval prodejce, že to zboží od něj je na celnici. Pokud bych o mobil pořád měl zájem, tak bych se s prodejcem pokusil domluvit na nějaké výraznější slevě (třeba to okecat tak, že to měl být vánoční dárek a tak jsem musel potom koupit jiný mobil,...). Pokud bych o zboží už zájem neměl, tak bych to hned prodejci napsal a zeptal se jak dále postupovat (pravděpodobně by odpověděl, že ten mobil mám nechat na celnici).

Nebo prostě můžete zaplatit DPH, mobil si nechat, nikomu nic nepsat a tím to velmi pravděpodobně skončí (prodejce už také určitě nepočítá s tím, že by se mu ten mobil někdy vrátil a pokud je to nějaký větší prodejce, tak i kdyby zjistil, že Vám ten mobil přišel, tak to nebude dále nijak řešit)
Uživatelský avatar
ZZCN
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 16. srp 2014 17:58:24
Body na uctu: 599.71
Karma: 0


Odpovedet

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Citovat vybrane
Ověřovací kód
Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl.
 

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron